Teplotní test

06. 11. 2017

Důležitými parametry zavírače brány je síla a rychlost zavírání. Jistě víte, že venkovní teploty mohou mít na rychlost zavírání brány, vliv. Zavírače jsou vystavovány extrémně proměnlivým povětrnostním podmínkám, jako jsou chladná rána, horká poledne či mrazy v zimních měsících apod.

Hydraulické zavírače brány fungují na principu kombinace pružiny a hydraulického oleje. Tento olej je citlivý na změny venkovní teploty, při nízkých teplotách zhoustne, což představuje problém. Může se stát, že zavírač nefunguje správně či nefunguje vůbec.

Ideální doba zavírání brány, s úhlem otevření 90 °, činí 7 až 15 sekund. Tuto dobu nazýváme „komfortní zóna“. Bezpečnostní problém nastává v případě, že se brána zavírá dobu delší i dobu kratší (při příliš rychlém zavírání může dojít k poranění osob při průchodu branou).

Mnoho výrobků, které jsou na trhu nabízeny, nesplňují požadavky pro perfektně fungující zavírač brány. Pružiny jsou příliš citlivé, malé zavírače jsou zase obtížně nastavitelné.

Locinox nabízí řešení tohoto problému v podobě zavíračů (Samson, Mammoth), které vždy bránu zavřou v čase odpovídající „komfortní zóně“. Díky patentovanému hydraulickému tlumení jsou zavírače Locinox schopné se velmi dobře přizpůsobit extrémním venkovním teplotám i jejich náhlým změnám. U těchto zavíračů výrobce zaručuje plynulost zavírání bez nutnosti seřizování. 

Samozavírač MAMMOTH